Cross-fire Collaborations

1. Kevin Butler (University of Florida):
4:30-4:40pm: Jeroen van de Graaf (Federal University of Parana) (Station 1)
4:45-4:55pm: Luis Rust (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 1)
5:00-5:10pm: Altair Santin (Catholic University of Parana) (Station 1)
5:15-5:25pm: Edmundo Souza e Silva (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 1)

2. Anna Squicciarini (Pennsylvania State University):
4:30-4:40pm: Mario Alvim (Federal University of Minas Gerais) (Station 2)
4:45-4:55pm: Jorge H. C. Fernandes (University of Brasilia) (Station 2)
5:00-5:10pm: Paulo Licio de Geus (University of Campinas) (Station 2)
5:15-5:25pm: Jean Martina (Federal University of Santa Catarina) (Station 2)

3. Guofei Gu (Texas A&M):
4:30-4:40pm: David Ott (Intel) (Station 3)
4:45-4:55pm: Mario Alvim (Federal University of Minas Gerais) (Station 3)
5:00-5:10pm: Andre Gregio (University of Campinas) (Station 3)
5:15-5:25pm: Marinho Barcellos (Federal University of Rio Grande do Sul) (Station 22)

4. Michelle Mazurek (University of Maryland):
4:30-4:40pm: Daniel Batista (University of Sao Paulo) (Station 4)
4:45-4:55pm: Marinho Barcellos (Federal University of Rio Grande do Sul) (Station 4)
5:00-5:10pm: Daniel Figueiredo (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 4)
5:15-5:25pm: Daniela Oliveira (University of Florida) (Station 17)

5. Patrick Traynor (University of Florida):
4:30-4:40pm: Marinho Barcellos (Federal University of Rio Grande do Sul) (Station 5)
4:45-4:55pm: Andre Gregio (University of Campinas) (Station 5)
5:00-5:10pm: Ricardo Custodio (Federal University of Santa Catarina) (Station 5)
5:15-5:25pm: Marcos Simplicio (University of Sao Paulo) (Station 3)

6. Mark Tehranipoor (University of Florida):
4:30-4:40pm: Wagner Meira (Federal University of Minas Gerais) (Station 6)
4:45-4:55pm: Terry Benzel (University of Southern California) (Station 6)
5:00-5:10pm: Marcos Simplicio (University of Sao Paulo) (Station 6)
5:15-5:25pm: Adriano Cansian (Sao Paulo State University) (Station 4)

7. Micah Sherr (Georgetown University):
4:30-4:40pm: Ricardo Custodio (Federal University of Santa Catarina) (Station 7)
4:45-4:55pm: Virgilio Almeida (Federal University of Minas Gerais) (Station 7)
5:00-5:10pm: Diego Aranha (University of Campinas) (Station 7)
5:15-5:25pm: Mario Alvim (Federal University of Minas Gerais) (Station 5)

8. Matt Bishop (University of California Davis):
4:30-4:40pm: Edmundo Souza e Silva (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 8)
4:45-4:55pm: Ricardo Custodio (Federal University of Santa Catarina) (Station 8)
5:00-5:10pm: Jean Martina (Federal University of Santa Catarina) (Station 8)
5:15-5:25pm: Daniel Batista (University of Sao Paulo) (Station 6)

9. William Robertson (Northeastern University):
4:30-4:40pm: Paulo Licio de Geus (University of Campinas) (Station 9)
4:45-4:55pm: Daniel J. Ragsdale (Texas A&M) (Station 9)
5:00-5:10pm: Jeroen van de Graaf (Federal University of Parana) (Station 9)
5:15-5:25pm: Raimundo Macedo (Federal University of Bahia) (Station 7)

10. Manuel Egele (Boston University):
4:30-4:40pm: Diego Aranha (University of Campinas) (Station 10)
4:45-4:55pm: Marcos Simplicio (University of Sao Paulo) (Station 10)
5:00-5:10pm: Daniel Batista (University of Sao Paulo) (Station 10)
5:15-5:25pm: Altair Santin (Catholic University of Parana) (Station 8)

11. Nadia Heninger (University of Pennsylvania):
4:30-4:40pm: Joao Gondim (University of Brasilia) (Station 11)
4:45-4:55pm: Daniel Batista (University of Sao Paulo) (Station 11)
5:00-5:10pm: Virgilio Almeida (Federal University of Minas Gerais) (Station 11)
5:15-5:25pm: Jeroen van de Graaf (Federal University of Parana) (Station 21)

12. Fabian Monrose (University of North Carolina Chapel Hill):
4:30-4:40pm: Virgilio Almeida (Federal University of Minas Gerais) (Station 12)
4:45-4:55pm: Jeroen van de Graaf (Federal University of Parana) (Station 12)
4:45-4:55pm: Edmundo Souza e Silva (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 12)
5:15-5:25pm: J Diego Aranha (University of Campinas) (Station 9)

13. Stephanie Forrest (University of New Mexico):
4:30-4:40pm: Luis Rust (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 13)
4:45-4:55pm: Daniel Figueiredo (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 13)
4:45-4:55pm: Wagner Meira (Federal University of Minas Gerais) (Station 13)
5:15-5:25pm: Ricardo Custodio (Federal University of Santa Catarina) (Station 10)

14. Jedidiah Crandall (University of New Mexico):
4:30-4:40pm: Jean Martina (Federal University of Santa Catarina) (Station 14)
4:45-4:55pm: Joao Gondim (University of Brasilia) (Station 14)
4:45-4:55pm: Scott Condie (Brigham Young University) (Station 16)
5:15-5:25pm: Luis Rust (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 11)

15. Terry Benzel (University of Southern California):
4:30-4:40pm: Andre Gregio (University of Campinas) (Station 15)
4:45-4:55pm: Mark Tehranipoor (University of Florida) (Station 6)
4:45-4:55pm: Marinho Barcellos (Federal University of Rio Grande do Sul) (Station 14)
5:15-5:25pm: Daniel Figueiredo (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 12)

16. Marco Carvalho (Florida Institute of Technology):
4:30-4:40pm: Jorge H. C. Fernandes (University of Brasilia) (Station 16)
4:45-4:55pm: Jean Martina (Federal University of Santa Catarina) (Station 15)
4:45-4:55pm: Priscila Solis (University of Brasilia) (Station 15)
5:15-5:25pm: Virgilio Almeida (Federal University of Minas Gerais) (Station 13)

17. Scott Condie (Brigham Young University):
4:30-4:40pm: Adriano Cansian (Sao Paulo State University) (Station 17)
4:45-4:55pm: Raimundo Macedo (Federal University of Bahia) (Station 16)
4:45-4:55pm: Jedidiah Crandall (University of New Mexico) (Station 16)
5:15-5:25pm: Daniel J. Ragsdale (Texas A&M) (Station 14)

18. Dave Dittrich (University of Washington):
4:30-4:40pm: Raimundo Macedo (Federal University of Bahia) (Station 18)
4:45-4:55pm: Altair Santin (Catholic University of Parana) (Station 17)
4:45-4:55pm: Jorge H. C. Fernandes (University of Brasilia) (Station 17)
5:15-5:25pm: Joao Gondim (University of Brasilia) (Station 15)

19. Bradley Huffaker (CAIDA, University of San Diego):
4:30-4:40pm: Marcos Simplicio (University of Sao Paulo) (Station 19)
4:45-4:55pm: Wagner Meira (Federal University of Minas Gerais) (Station 18)
4:45-4:55pm: Raimundo Macedo (Federal University of Bahia) (Station 18)
5:15-5:25pm: Jorge H. C. Fernandes (University of Brasilia) (Station 16)

20. Daniela Oliveira (University of Florida):
4:45-4:55pm: Adriano Cansian (Sao Paulo State University) (Station 19)
5:15-5:25pm: Michelle Mazurek (University of Maryland) (Station 17)

21. Daniel J. Ragsdale (Texas A&M):
4:30-4:40pm: Daniel Figueiredo (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 21)
4:45-4:55pm: William Robertson (Northeastern University) (Station 9)
4:45-4:55pm: Joao Gondim (University of Brasilia) (Station 20)
5:15-5:25pm: Scott Condie (Brigham Young University) (Station 14)

22. Parisa Tabriz (Google):
4:30-4:40pm Fabio Tagnin (Intel) (Station 22)
4:45-4:55pm: Diego Aranha (University of Campinas) (Station 20)
4:45-4:55pm: Mario Alvim (Federal University of Minas Gerais) (Station 22)
5:15-5:25pm: Wagner Meira (Federal University of Minas Gerais) (Station 18)

23. David Ott (Intel):
4:30-4:40pm Guofei Gu (Texas A&M) (Station 3)
4:45-4:55pm: Paulo Licio de Geus (University of Campinas) (Station 21)
4:45-4:55pm: Adriano Cansian (Sao Paulo State University) (Station 21)
5:15-5:25pm: Andre Gregio (University of Campinas) (Station 19)

24. Fabio Tagnin (Intel):
4:30-4:40pm: Parisa Tabriz (Google) (Station 22)
4:45-4:55pm: Edmundo Souza e Silva (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 22)
5:00-5:10pm: Luis Rust (Federal University of Rio de Janeiro) (Station 19)
5:15-5:25pm: Paulo Licio de Geus (University of Campinas) (Station 20)

25. Altair Santin (Catholic University of Parana):
4:30-4:40pm: Priscila Solis (University of Brasilia) (Station 20)
4:45-4:55pm: Dave Dittrich (University of Washington) (Station 17)
5:00-5:10pm: Kevin Butler (University of Florida) (Station 1)
5:15-5:25pm: Manuel Egele (Boston University) (Station 8)

26. Mario Alvim (Federal University of Minas Gerais):
4:30-4:40pm: Anna Squicciarini (Pennsylvania State University) (Station 2)
4:45-4:55pm: Guofei Gu (Texas A&M) (Station 3)
5:00-5:10pm: Parisa Tabriz (Google) (Station 22)
5:15-5:25pm: Micah Sherr (Georgetown University) (Station 5)

27. Wagner Meira (Federal University of Minas Gerais):
4:30-4:40pm: Mark Tehranipoor (University of Florida) (Station 6)
4:45:4:55pm: Bradley Huffaker (CAIDA, University of San Diego) (Station 18)
5:00-5:10pm: Stephanie Forrest (University of New Mexico) (Station 13)
5:15-5:25pm: Parisa Tabriz (Google) (Station 18)

28. Virgilio Almeida (Federal University of Minas Gerais):
4:30-4:40pm: Fabian Monrose (University of North Carolina Chapel Hill) (Station 12)
4:45:4:55pm: Micah Sherr (Georgetown University) (Station 7)
5:00-5:10pm: Nadia Heninger (University of Pensylvania) (Station 11)
5:15-5:25pm: Marco Carvalho (Florida Institute of Technology) (Station 13)

29. Marinho Barcellos (Federal University of Rio Grande do Sul):
4:30-4:40pm: Patrick Traynor (University of Florida) (Station 5)
4:45:4:55pm: Michelle Mazurek (University of Maryland) (Station 4)
5:00-5:10pm: Terry Benzel (University of Southern California) (Station 14)
5:15-5:25pm: Guofei Gu (Texas A&M) (Station 22)

30. Luis Rust (Federal University of Rio de Janeiro):
4:30-4:40pm: Stephanie Forrest (University of New Mexico) (Station 13)
4:45:4:55pm: Kevin Butler (University of Florida) (Station 1)
5:00-5:10pm: Fabio Tagnin (Intel) (Station 19)
5:15-5:25pm: Jedidiah Crandall (University of New Mexico) (Station 11)

31. Edmundo Souza e Silva (Federal University of Rio de Janeiro):
4:30-4:40pm: Matt Bishop (University of California Davis) (Station 8)
4:45-4:55pm: Fabio Tagnin (Intel) (Station 22)
5:00-5:10pm: Fabian Monrose (University of North Carolina Chapel Hill) (Station 12)
5:15-5:25pm: Kevin Butler (University of Florida) (Station 1)

32. Daniel Figueiredo (Federal University of Rio de Janeiro):
4:30-4:40pm: Daniel J. Ragsdale (Texas A&M) (Station 21)
4:45-4:55pm: Stephanie Forrest (University of New Mexico) (Station 13)
5:00-5:10pm: Michelle Mazurek (University of Maryland) (Station 4)
5:15-5:25pm: Terry Benzel (University of Southern California) (Station 12)

33. Jean Martina (Federal University of Santa Catarina):
4:30-4:40pm: Jedidiah Crandall (University of New Mexico) (Station 14)
4:45-4:55pm: Marco Carvalho (Florida Institute of Technology) (Station 15)
5:00-5:10pm: Matt Bishop (University of California Davis) (Station 8)
5:15-5:25pm: Anna Squicciarini (Pennsylvania State University) (Station 2)

34. Joao Gondim (University of Brasilia):
4:30-4:40pm: Nadia Heninger (University of Pensylvania) (Station 11)
4:45-4:55pm: Jedidiah Crandall (University of New Mexico) (Station 14)
5:00-5:10pm: Daniel J. Ragsdale (Texas A&M) (Station 20)
5:15-5:25pm: Dave Dittrich (University of Washington) (Station 15)

35. Jorge H. C. Fernandes (University of Brasilia):
4:30-4:40pm: Marco Carvalho (Florida Institute of Technology) (Station 16)
4:45-4:55pm: Anna Squicciarini (Pennsylvania State University) (Station 2)
5:00-5:10pm: Dave Dittrich (University of Washington) (Station 17)
5:15-5:25pm: Bradley Huffaker (CAIDA, University of San Diego) (Station 16)

36. Adriano Cansian (Sao Paulo State University):
4:30-4:40pm: Scott Condie (Brigham Young University) (Station 17)
4:45-4:55pm: Daniela Oliveira (University of Florida) (Station 19)
5:00-5:10pm: David Ott (Intel) (Station 21)
5:15-5:25pm: Mark Tehranipoor (University of Florida) (Station 4)

37. Andre Gregio (University of Campinas):
4:30-4:40pm: Terry Benzel (University of Southern California) (Station 15)
4:45-4:55pm: Patrick Traynor (University of Florida) (Station 5)
5:00-5:10pm: Guofei Gu (Texas A&M) (Station 3)
5:15-5:25pm: David Ott (Intel) (Station 19)

38. Paulo Licio de Geus (University of Campinas):
4:30-4:40pm: William Robertson (Northeastern University) (Station 9)
4:45-4:55pm: David Ott (Intel) (Station 21)
5:00-5:10pm: Anna Squicciarini (Pennsylvania State University) (Station 2)
5:15-5:25pm: Fabio Tagnin (Intel) (Station 20)

39. Diego Aranha (University of Campinas):
4:30-4:40pm: Manuel Egele (Boston University) (Station 10)
4:45-4:55pm: Parisa Tabriz (Google) (Station 20)
5:00-5:10pm: Micah Sherr (Georgetown University) (Station 7)
5:15-5:25pm: Fabian Monrose (University of North Carolina Chapel Hill) (Station 9)

40. Marcos Simplicio (University of Sao Paulo):
4:30-4:40pm: Bradley Huffaker (CAIDA, University of San Diego) (Station 19)
4:45-4:55pm: Manuel Egele (Boston University) (Station 10)
5:00-5:10pm: Mark Tehranipoor (University of Florida) (Station 6)
5:15-5:25pm: Patrick Traynor (University of Florida) (Station 3)

41. Daniel Batista (University of Sao Paulo):
4:30-4:40pm: Michelle Mazurek (University of Maryland) (Station 4)
4:45-4:55pm: Nadia Heninger (University of Pennsylvania) (Station 11)
5:00-5:10pm: Manuel Egele (Boston University) (Station 10)
5:15-5:25pm: Matt Bishop (University of California Davis) (Station 6)

42. Ricardo Custodio (Federal University of Santa Catarina):
4:30-4:40pm: Micah Sherr (Georgetown University) (Station 7)
4:45-4:55pm: Matthew Bishop (University of California Davis) (Station 8)
5:00-5:10pm: Patrick Traynor (University of Florida) (Station 5)
5:15-5:25pm: Stephanie Forrest (University of New Mexico) (Station 10)

43. Raimundo Macedo (Federal University of Bahia):
4:30-4:40pm: Dave Dittrich (University of Washington) (Station 18)
4:45-4:55pm: Scott Condie (Brigham Young University) (Station 16)
5:00-5:10pm: Bradley Huffaker (CAIDA, University of San Diego) (Station 18)
5:15-5:25pm: William Robertson (Northeastern University) (Station 7)

44. Jeroen van de Graaf (Federal University of Parana):
4:30-4:40pm: Kevin Butler (University of Florida) (Station 1)
4:45-4:55pm: Fabian Monrose (University of North Carolina Chapel Hill) (Station 12)
5:00-5:10pm: William Robertson (Northeastern University) (Station 9)
5:15-5:25pm: Nadia Heninger (University of Pennsylvania) (Station 21)

45. Priscila Solis (University of Brasilia):
4:30-4:40pm: Altair Santin (Catholic University of Parana) (Station 20 )
5:00-5:10pm: Marco Carvalho (Florida Institute of Technology) (Station 15)

46. Daniela Oliveira (University of Florida):
4:45-4:55pm: Adriano Cansian (Sao Paulo State University) (Station 19)
5:15-5:25pm: Michelle Mazurek (University of Maryland) (Station 17)